Závod Javořice365 pokračuje i v roce 2018

O závodu Javořice365. Závod je organizován Oddílem VHT Počátky, je zahájen 1. 1. 2018 a ukončen 31. 12. 2018.

Úkolem závodu je motivovat co největší možný počet lidí k pohybu a probudit vymírající soutěživost mezi současnou populací :-). Princip závodu spočívá v co nejvyšším možném počtu výstupů na nejvyšší vrchol Vysočiny v kalendářním roce 2018.

Video ze závodu 2017

Závod hodnotíme dle:

  • nejvyššího počtu výstupů na vrchol Javořice daného přihlášeného závodníka
  • nejvyšší hodnoty nastoupaných výškových metrů z předem stanovených výchozích bodů daného přihlášeného závodníka
  • nejvyššího počtu výstupů na vrchol Javořice skupin závodníků (oddílů)

Registrace do závodu je zcela zdarma a jediné co musíte udělat je vyplnit jednoduchý registrační formulář.

Výstup je povolen jakkoli, ovšem vlastní silou a bez cizí pomoci. V úvahu připadá např. cyklistika (mimo kol s elektropohonem), běžky, chůze, běh, turistika, in-line, koloběžka a jiné. Registrace každého výstupu se dokládá pomocí fotografie z vrcholu (z fotografie musí být patrné o jakého závodníka se jedná, a že byla pořízena z vrcholu Javořice) a zadáním originálního kódu z vrcholu Javořice, který se bude měnit v nepravidelných intervalech. Kód je umístěn na vrcholové desce s logem „VHT Počátky“ a „Javořice 365“, která je připevněna na levé straně od vstupních dveří do turistické chatky na vrcholu Javořice.
Žádáme všechny závodníky, aby měli správně nastavený čas a datum na zařízeních, kterými prokazují své výstupy. V případě časových neshod nebude výstup započítán a registrován.

Každou fotografii, pořízenou na vrcholu Javořice, lze použít pouze jednou (tzn. že pokud půjdete na Javořici ve skupině např. 5 lidí a soutěžit bude každý z vás, je potřeba pořídit 5 fotografií).
Časový rozestup mezi jednotlivými výstupy (pořízení fotografie) musí být minimálně 30 minut.
Registrace výstupu (tzn. vložení fotografie na web) musí být provedena maximálně 7 dnů od pořízení fotografie. Pro snadnější monitorování výstupů doporučujeme vložit (registrovat) výstup v co nejbližším možném termínu.
Rozhodnutí o pravosti fotografie, pořízené dle pokynů výše, rozhoduje tým Javořice 365.
Při registraci každého výstupu, je nutné zvolit výchozí obec pod vrcholem Javořice.

Případné protesty nebo reklamace k výstupům je možné vznést na e-mailu info@vhtpocatky.cz nejpozdějí 48h od vznikého problému. Organizátor je povinen se k záležitosti vyjádřit do 7 dnů od protestu.
Účast v závodě Javořice365 je na vlastní nebezpečí, organizátor závodu nezodpovídá za možné újmy vzniklé pří výkonu registrovaného výstupu.
Pro závodníky mladší 18-ti let je nutné doložit souhlas zakonného zástupce, který lze zaslat na info@vhtpocatky.cz nebo předat osobně na provozovně Gaskom servis s.r.o. v provozních hodinách od 8:00 - 17:00.

Účastnit se může skutečně každý. Není podstatné za jakou dobu, ale kolikrát!! Tím mezi sebou mohou soutěžit ostřílení sportovci i pasivnější hobbíci :-)

Všechny účastníky závodu žádáme o dodržování zásad vzorného chování k přírodě a životnímu prostředí.

Uvidíme se na kopci :-)

O Javořici

Javořice je nejvyšším vrcholem Českomoravské vrchoviny a měří 837m n. m. V roce 1989 byl na samém vrcholu vybudován 166m vysoký vysílač a stal se tak dominantou celé oblasti. I díky němu je možné Javořici vidět a správně identifikovat na vzdálenost desítek kilometrů.

Oblast Javořice ovšem není pouze "kopec" s vysílačem na vrcholu. V blízkém okolí se nachází hned několik vyhledávaných turistických cílů. Asi 500m od vrcholu nalezneme turisticky známou Studánku Páně a 1,5km od vrcholu jsou přírodní kamenné útvary pojmenované jako Míchova skála, ze které je na celé okolí Javořice krásný výhled. Doslova na dosah, směrem k obci Řásná, se nachází Velký pařezitý rybník a dále stejným směrem se lehce dostaneme až do pohádkově známého města Telč.

Mimo tyto turistické cíle je javořicko oblíbeným místem i díky krásnému prostředí Vysočiny s dominantními, převážně jehličnatými lesy. Málo kdo asi ví, že se v minulosti na vrcholu Javořice vyskytovala rozhledna. Tato myšlenka nyní znovu ožila, a pokud vše dobře dopadne, na nejvyšší bod Vysočiny se opět vrátí.

Jeden výstup na Javořici znamená

Startovací bod /konec obceDélka (km)Doba chůze (h.min)Převýšení (m)
Světlá20,45117
Klátovec4,31,25173
Horní Pole4,11,30190
Kaliště4,91,34175
Jaštejn4,51,25155
Horní Bolíkov4,21,29220
Mrákotín5,21,52291
Lhotka51,48269
Řásná4,51,33211
Horní Dubenky4,11,15205
  • C:\fakepath\DSC03245
  • C:\fakepath\soutez pokracuje 1