O nás

Jsme skupina přátel, která se našla v aktivním pojetí života. A to ve všech směrech.

Dalo by se říci, že v každém ročním období na nás čeká, v dnešní době již tradiční, "výjezd" za sportovním dobrodružstvím v naší vlasti, či v zahraničí. A když si náhodou užíváme chvilku relaxace bez sebetrýzně těla, v našich hlavách se rodí další plány - sportovní, kulturní anebo společenské.

Spojuje nás jakási myšlenka - pocit, který nám někde vzadu v hlavě říká „ŽIJ“. A my se snažíme skutečně žít. Tak, aby si jednou kdokoli z nás mohl říct: "To bylo něco!". Abychom mohli říct, že jsme svůj život nejen žili, ale i prožili! A v tomto ohledu nám je sport velkým pomocníkem. Je pro nás soupeřem i parťákem v jednom kabátu. Mnohdy nám dokáže vzít tolik síly, že padáme únavou, ale na oplátku dokáže přinést potřebný pocit radosti i euforie. Jindy nám pomáhá s odreagováním se po těžkém dni v práci nebo nelehké životní situaci. V ten okamžik nás umí oprostit od starostí běžného života.

To jsou hlavní střípky důvodů, proč se stal sport naším stylem života a motivací do dalších let. Nás konkrétně spojuje náklonnost k outdoorovým aktivitám a nejvíce nás chytly za srdce hory ve všech možných podobách. Ovšem ani jiné sporty nám nejsou cizí! Potkat nás můžete asi kdekoli a na čemkoli, co ke sportu patří. Lyže, běh, kolo, snowboard, turistika, lezení, běžky, ale i kolektivní sporty a společensko-kulturní akce se sportovní tématikou.

Vzhledem k rozšiřujícímu se záběru našich aktivit, jsme se rozhodli na jaře roku 2016, pod záštitou Tělovýchovné jednoty Spartak Počátky z. s., založit Oddíl VHT Počátky, který momentálně zastřešuje všechny naše sportovní projekty.

Tak sportu zdar!