Počátecký půlmaraton

Počátecký půlmaraton

I.ročník půlmaratonu v Počátkách se uskuteční v sobotu 2. 10. 2021.

Vážení příznivci sportu,

rádi bychom Vás pozvali na 1.ročník POČÁTECKÉHO PŮLMARATONU. Jak již název napovídá, bude se jednat o běžecký závod po okolí Počátek. K tomuto závodu jsme připojili i kategorii hobby pro chodce, kteří mají možnost zdolat stejnou trať jako naši závodníci.

Registrace

Již od dnešního dne je možná registrace (pěší i běžci). Z organizačních důvodů jsme zvolili zvýhodněnou cenu startovného 300Kč / závodník. Tato částka je splatná do 20.9.2021.

Předprodej je možné uhradit HOTOVĚ na firmě GASKOM-servis s.r.o. mapa nebo PŘEVODEM a účet 19-3913220247/0100 jako variabilní číslo uveďte svůj telefon a zároveň zašlete email na info@vhtpocatky.cz se svým jménem, příjmením, datem narození a telefonem(případně vyplněný registrační formulář).

Od 21.9.2021 platí běžná cena startovného 400 Kč/závodník. Tuto částku je možné uhradit stejným způsobem jako předprodej či případně přímo v den konání při prezentaci.

Pro kategorii JUNIOR platí jednotná cena 100závodník.

Pro kategorii HOBBY(pěší) platí jednotná cena 100chodec.

V případě registrace závodníka mladších 18-ti let bude nutné doložit souhlas zákonného zástupce! Dokument bude připraven při prezentaci závodníků a je nutné, aby se zákonný zástupce dostavil na start závodu.

V ceně startovného závodníků je občerstvení na trati i v cíli, startovní číslo, stravenky, zdravotní dozor a pamětní medaile.

Definice závodu

 • délka trasy: 21 km (10 km pro kategorii junior)
 • výškové převýšení: 308 m
 • terén: Proměnlivý, asfaltové i lesní cesty
 • kategorie: Junior (do ročníku 2003 včetně), Ženy, Muži

Mimořádně zařazujeme možnost účastnit se půlmaratonu i pro pěší. Nejde o závod jako takový, ale o zdolání trasy. Nebudeme tedy vyhlašovat první tři místa, ale každý pěší, který zdolá tuto trasu, dostane pamětní placku. Trasa bude stejná pro obě kategorie.

Prezentace závodníků

Prezentace závodníků bude probíhat ve sportovní hale v Počátkách mapa

 • pěší 9:00 – 10:00
 • běžci 10:00 – 12:00

U prezentace je nutné doložit registrační formulář, který je k dispozici na webu, nebo jej můžete vyplnit na místě. Při zaplacení startovného a odevzdání registračního formuláře, obdržíte startovní číslo, mapu závodu a instrukce.

Pravidla

Účast v závodě je na vlastní nebezpečí a zdravotní stav závodíků musí odpovídat náročnosti tohoto závodu. Závodníci musí dodržovat pravidla silničního provozu(běží se v levé části vozovky). Organizátor nezodpovídá za možné újmy vzniklé při účasti v závodu. Pořadatel nezajišťuje pojištění účastníků. Podáním přihlášky a převzetím startovního čísla potvrzuje závodník všechny podmínky stanovené organizátorem závodu a potvrzuje, že je obeznáme se svým zdravotním stavem a uzpůsobí své tempo náročnosti terénu a počasí. V případě předčasného ukončení závodu je závodník povinen neprodleně informovat pořadatele závodu na tel. Čísle 777 614 966 (Lukáš Marek), či informovat pořadatele na záchytných stanovištích.

Pořadatel si vyhrazuje právo použít fotografie, videozáznamy a záznamy hovorů pořízených při této sportovní události bez časového omezení v souladu se zákonem. Pořadatel nepřebírá zodpovědnost za škody na majetku nebo zranění související s účastí na závodech nebo jejich návštěvou.

Program

 • 9:00-10:00 prezentace kategorie hobby (pěší)
 • 10:00 start kategorie hobby (pěší)
 • 10:00-12:00 prezentace závodníků
 • 13:00 start závodníků
 • 17:00 vyhlášení vítězů
 • 17:00-21:00 rocková kapela ČELEM VZAD

Mapa

Máme pro vás připravenou mapu závodu, níže pak naleznete QR kód.
Závod vás provede malebnou krajinou města Počátky a jeho okolí.
Start - Modřínová alej - Strážný kopec - Resort Svatá Kateřina - okolí Lísku - Letohrádek sv.Vojtěcha - Valchovská alej - tartanové hřiště - na Stojčín - Sosna - Křížová cesta ve Struhách - autocamp Panistávek - Stojčín - Kopejtkův mlýn - Klátovský mlýn - Vesce - proběhnutí městem - Palackého náměstí - tartanové hřiště/CÍL

Soubory ke stažení:

 • mapa závodu