Odpovědi na časté otázky

Zodpovídáme nejčastější otázky ohledně závodu J60

Blíží start závodu J60 a tak by bylo dobré veřejně zodpovědět několik otázek, které jako pořadatelé poslední dobou dostáváme.

1- musíme být na prezentaci už v 19:00?!

Naše doporučení je, aby jste se dostavili k registraci klidně až v 20:00, ale za předpokladu, že se předem zaregistrujete do závodu J365 na www.javorice365.cz. Jinak opravdu prezentace startuje v 19:00.

2- bude pevně stanoven směr, průchod otáčecími místy?

Ano, pro vyšší přehled o pohybu závodníků je tento směr pevně stanoven. Jde o hodinově protisměrný okruh kolem Javořice. První otáčecí místo je Mrakotin, pak Lhotka, Řasná, Janštejn, Kaliště, Klátovec a cíl Světlá.

3- Bude trasa závodu nějak značená?

Nebude a to nikde! K dispozici dostanete vytištěnou mapu s vyznačenými trasami. Dále budou do konce týdne na stránkach k dispozici také trasové soubory pro navigace. Naše doporučení je mít telefon s navigací (dostatečné jsou online či offline mapy.cz). Z důvodu vyššího odběru baterie telefonu je dobré mít sebou nějaký záložní zdroj (powerbanku).
Závodníky upozorňujeme na nutnost využívání zpevněných cest! Nejlépe těch doporučených!
Jde hlavně o důvod bezpečnostní - závod se pro většinu závodníků odehrává ze 70% za tmy!
(na konci příspěvku jsou soupbory .gpx, které je možno stáhnout a vložit do GPS přístrojů)

4- co když zabloudim a tím prohodím mezi sebou dvě otáčecí místa? Např. místo do Lhotky sejdu do Řásné a pak půjdu teprve na Lhotku?

Bude Vám připočten čas 10 min za jednu chybu (jedno nedodržení směru)

5- co když ukončím závod předčasně. Tzn. že neprojdu všemi otáčecími místy?

Na výsledkové listině se umístíte za posledního co závod dokončil kompletně a za toho, kdo zdolal zdolal více výstupu či stejně, ale v lepším čase.

6- když se ztratím, zraním, nebudu schopen pohybu …

Na startu obdržíte číslo na ředitele závodu, který v případě nahlášení krizové situace rozhodne o postupu řešení. Organizátor závodu disponuje jedním zdravotnikem na vrcholu Javorice a jednou motorizovanou spojkou

Soubory ke stažení: