Beskydská sedmička B7

B7 úvodní

Beskydská sedmička, často zkráceně jen B7, je extrémní závod, horský ultramaraton a horský dálkový pochod, v Moravskoslezských Beskydech.

Beskydská sedmička se začala připravovat jako pokus o překonání trasy skrze hlavní část Beskyd přesahující převýšením slavnou horu K2. Nyní je již závod, známý také pod zkratkou B7 či prostě jen sedmička a stala se stálicí mezi horskými ultra traily. B7 je myšlenka jak umožnit všem kategoriím aktivní veřejnosti zápas s náročnou trati plnou prudkých klesání a nekonečných stoupání, vlastní vůlí i počasím, přitahuje až nečekaně velké množství lidí. Hlavní měrou se o vznik této akce zasloužil Libor Uher, který stále stojí v čele organizačního týmu a zároveň se závodů aktivně účastní.

Trasa vede přes hlavní vrcholy Beskyd. Závodníci se musí nejprve akreditovat do závodu ve Frenštátu pod Radhoštěm kde potom závod oficiálně končí. Z Frenštátu jsou závodníci hromadně převezeni vlakovými soupravami do Třince, ze kterého vystartují z náměstí Svobody směrem na Velký Javorový. Beskydská sedmička začíná ve 22 hodin, proto patří do povinné výbavy mimo jiné čelovka, … .

Během závodu cca 90 km musí závodníci zdolat nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd.

Velký Javorový 1031 m
Ropice 1082 m
Travnatý 1203 m
Lysá Hora 1324 m
Smrk 1276
Čertův mlýn 1205 m
Radhošť 1129 m